Η πλοκή του μυθιστορήματος εκτυλίσσεται, στη βυζαντινή εποχή, και συγκεκριμένα τον 10ο αιώνα. Είναι η ιστορία δύο νέων, του Ασώτη Ταρωνίτη και του Αλέξιου Αργυρού, τους οποίους αιχμαλωτίζουν οι Βούλγαροι όταν καταλαμβάνουν τη Θεσσαλονίκη το 995.
- Home
- |
- Βιβλία Παλιά ή Εξαντλημένα
- |
- Μεταφρασμένα
- |
- Κλασικά
- |
- Για την πατρίδα
Για την πατρίδα
Συγγραφέας: Π. Σ. Δέλτα
Διαθεσιμότητα:
2 Διαθέσιμα
12,75€ με ΦΠΑ
Η πλοκή του μυθιστορήματος εκτυλίσσεται, στη βυζαντινή εποχή, και συγκεκριμένα τον 10ο αιώνα. Είναι η ιστορία δύο νέων, του Ασώτη Ταρωνίτη και του Αλέξιου Αργυρού, τους οποίους αιχμαλωτίζουν οι Βούλγαροι όταν καταλαμβάνουν τη Θεσσαλονίκη το 995.
2 σε απόθεμα
Σύγκριση
Κωδικός προϊόντος: 9600503141
Κατηγορίες: Βιβλία για Παιδιά, Βιβλία Παλιά ή Εξαντλημένα, Ηλικίες 12 και πάνω, Ιστορικά, Κλασικά, Κλασικά, Παιδικά, Νεανικά
Βάρος | 262 g |
---|---|
Διαστάσεις | 21 × 14 cm |
Εκδότης | |
Σελίδες | |
Ημερομηνία Έκδοσης | |
Εξώφυλλο | |
Συγγραφέας | |
Κατηγορία | |
Εικονογράφηση |
Κάνετε την πρώτη αξιολόγηση για το προϊόν: “Για την πατρίδα” Ακύρωση απάντησης
Μπορεί επίσης να σας αρέσουν…
0 από 5
Τότε…
Καλοκαίρι του 1946. Ελλάδα. Η Ζωρζ κάνει τα πρώτα της βήματα στο θέατρο. Το όνειρο παλεύει να γίνει πραγματικότητα. Παραμονές του Εμφυλίου. Ο εχθρός είναι παντού. Αυτός ο εχθρός κι ο φόβος θα την αναγκάσουν να εγκαταλείψει την Ελλάδα και να καταφύγει στο Παρίσι.
0 από 5
Διήγηματα
Οκτώ από τα πιο γνωστά διηγήματα του μεγάλου Σκιαθίτη συγγραφέα βρίσκονται συγκεντρωμένα σε αυτό το βιβλίο, σε απόδοση για παιδιά.
Σχετικά προϊόντα
0 από 5
Ταξίδι στο διάστημα
Ταξίδεψε κι εσύ στο διάστημα, μαζί με την Άλι, τον Όλι και τον σκυλάκο τους τον Γούφερ! Από τους αστερισμούς ως τους διαστημικούς περιπάτους, ανακάλυψε τα πάντα για τους πλανήτες του ηλιακού μας συστήματος και τους άπειρους κόσμους πέρα απ’ αυτούς.
0 από 5
Η Κίτι στο Σεν Κλερ – Κολέγιο Σεν Κλερ 9
«Φοβάμαι πως η αγαπητή, νέα αρχηγός μας απλώνει το χέρι της πιο μακριά από εκεί που φτάνει!» Η νέα αρχηγός του Σεν Κλερ, η Μάργκαρετ, προκαλεί συνεχώς προβλήματα στις μαθήτριες της Τρίτης τάξης. Δεν έχει συναντήσει, όμως, ακόμη το αντίπαλο δέος, την Κίτι και την κατσίκα της, τη ΜακΓκίντι! Έρχονται ακόμα περισσότεροι μπελάδες στο Σεν Κλερ!
0 από 5
Οι πρώτες μου λέξεις με συλλαβές
Οι παιχνιδοκάρτες Οι πρώτες μου λέξεις με συλλαβές είναι ένα εκπαιδευτικό παιχνίδι για έναν ή περισσότερους παίκτες και απευθύνεται σε παιδιά προσχολικής και πρωτοσχολικής ηλικίας.
Αξιολογήσεις
Δεν υπάρχει καμία αξιολόγηση ακόμη.