Ο Μιχαήλ Σόλοχοφ έγινε γνωστός κυρίως από το πολυδιαβασμένο επικό μυθιστόρημα Ο Ήρεμος Δον. Από τους περισσότερο τιμημένους συγγραφείς του σοβιετικού κράτους, υπήρξε ένας από τους μεγαλύτερους τεχνίτες του σοσιαλιστικού ρεαλισμού, συνενώνοντας την ποιητική κληρονομιά του λαού του με τις επιτεύξεις του ρεαλιστικού μυθιστορήματος του 19ου και 20ού αιώνα. Το 1965 τιμήθηκε με το Βραβείο Νόμπελ Λογοτεχνίας.
- Home
- |
- Βιβλία Παλιά ή Εξαντλημένα
- |
- Μεταφρασμένα
- |
- Πολέμησαν για την πατρίδα
Πολέμησαν για την πατρίδα
Συγγραφέας: Sholokhov Mikhail
Διαθεσιμότητα:
2 Διαθέσιμα
Ο Μιχαήλ Σόλοχοφ έγινε γνωστός κυρίως από το πολυδιαβασμένο επικό μυθιστόρημα Ο Ήρεμος Δον. Από τους περισσότερο τιμημένους συγγραφείς του σοβιετικού κράτους, υπήρξε ένας από τους μεγαλύτερους τεχνίτες του σοσιαλιστικού ρεαλισμού, συνενώνοντας την ποιητική κληρονομιά του λαού του με τις επιτεύξεις του ρεαλιστικού μυθιστορήματος του 19ου και 20ού αιώνα. Το 1965 τιμήθηκε με το Βραβείο Νόμπελ Λογοτεχνίας.
2 σε απόθεμα
Σύγκριση
Κωδικός προϊόντος: 9602400641
Κατηγορίες: Βιβλία για Παιδιά, Βιβλία Παλιά ή Εξαντλημένα, Ηλικίες 12 και πάνω, Ηλικίες 8 έως 12, Ιστορικά, Μεταφρασμένα, Παιδικά, Νεανικά
Βάρος | 300 g |
---|---|
Διαστάσεις | 21 × 14 cm |
Εκδότης | |
Σελίδες | |
Εξώφυλλο | |
Ημερομηνία Έκδοσης | |
Σειρά | |
Συγγραφέας | |
Μετάφραση |
Κάνετε την πρώτη αξιολόγηση για το προϊόν: “Πολέμησαν για την πατρίδα” Ακύρωση απάντησης
Σχετικά προϊόντα
0 από 5
Το μεγάλο βιβλίο των λουλουδιών
Μια διασκεδαστική εγκυκλοπαίδεια λουλουδιών με συναρπαστική εικονογράφηση και χρήσιμες πληροφορίες. Έχουν οικογένεια τα λουλούδια; Μπορεί να μην έχουν αδερφούς, αδερφές ή γονείς αλλά όλα τα λουλούδια ανήκουν σε οικογένειες, ανάλογα με τα κοινά χαρακτηριστικά τους. Γιατί είναι κόκκινα τα τριαντάφυλλα και μοβ οι βιολέτες; Γιατί είναι χρήσιμα τα λουλούδια; Τι θα φάει η μυγοπαγίδα της Αφροδίτης; Γιατί ονομάζονται ανθισμένες κερασιές;...
0 από 5
Τα συναισθήματα
Οι παιχνιδοκάρτες ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ είναι ένα εκπαιδευτικό παιχνίδι για έναν ή περισσότερους παίχτες.
0 από 5
Τη νύχτα που τα φώτα άναψαν
Το 4ο βιβλίο του David Litchfield κυκλοφορεί στην Ελλάδα ταυτόχρονα με το Ηνωμένο Βασίλειο και είναι εντυπωσιακό! Ο αγαπημένος εικονογράφος και συγγραφέας αλλάζει εντελώς θέμα και μάς προτείνει μια ιστορία επιστημονικής φαντασίας, με ιπτάμενους δίσκους, εξωγήινους και βόλτες στα αστέρια. Επηρεασμένος από τις παιδικές του αναμνήσεις και τις αγαπημένες τους scifi ταινίες, καταφέρνει να μιλήσει για τις ανθρώπινες σχέσεις, τη...
Αξιολογήσεις
Δεν υπάρχει καμία αξιολόγηση ακόμη.